בית / בחירות מקומיות / אפרת דוד ששון החלה לגבש תכנית כלכלית לטירת כרמל
אפרת דוד ששון | קרדיט: תנועת מקומי

אפרת דוד ששון החלה לגבש תכנית כלכלית לטירת כרמל

שלושה שבועות חלפו מאז הכריזה אפרת דוד ששון על מועמדותה לראשות טירת כרמל וניכר כי היא עובדת במרץ על תכניותיה לעתיד העיר. בימים האחרונים נפגשה דוד ששון עם מספר אנשי עסקים מוכרים בטירת כרמל והצפון, ביניהם גם בעלי עסקים קטנים בעיר, זאת מתוך מטרה לבנות תכנית כלכלית לטירת כרמל.

על פי דו"ח כלכלת השלטון המקומי שערך המנהל לשלטון מקומי במשרד הפנים מוגדרת טירת כרמל כרשות שאיננה יציבה כלכלית, כלומר שהגרעון השוטף של העיר עולה על 1% מהתקציב העירוני. בנוסף, עולה מהדו"ח כי בעוד שברשויות המוגדרות כ'איתנות' אחוז ההכנסות מארנונה שאיננה למגורים עומדים על 58% בטירת כרמל עומד נתון זה על ממוצע של כ-52% תוך השענות על תקציבים ממשלתיים לצורך תפעולה השוטף של העיר.

טרייד אין

לאור נתוני הדו"ח פנתה חברת מועצת העיר והמתמודדת על תפקיד ראשת העירייה, אפרת דוד ששון, למספר אנשי עסקים ביניהם גם איש העסקים יוקי גיל, מנכ"ל מפעל 'שורש', בו מועסקים עשרות מתושבי טירת הכרמל, במטרה ליצור תכנית כלכלית לעיר. מטרת התכנית לעודד השקעות חדשות בטירת הכרמל על ידי גופים מסחריים ואנשי עסקים, דבר שיעלה את אחוז גביית הארנונה ממסחר על פני מגורים ויכניס כסף לרשות.

דוד ששון, מקורבת ל'כולנו' ולשר האוצר משה כחלון, וחברת הכנסת רחל עזריה מהמפלגה נכחה באירוע הכרזתה על התמודדותה לצפקיד ראשת העיר.

חברת מועצת טירת כרמל, אפרת דוד ששון: "מגיע לטירת הכרמל שתיהיה פה כלכלה טובה יותר, אנחנו נמצאים במרחב גיאוגרפי מלא אפשרויות ויכולים להפיק ממנו הרבה יותר לטובת תושבי העיר. אני בטוחה שהתכנית שאציג בקרוב תיהיה משמעותית ותמשוך השקעות חדשות לעיר שיעבירו אותה למצב של שגשוג".

בדוק גם

700 מתושבי טירת כרמל חגגו עם ראש העיר

חדשות טירת כרמל

נגישות