בית / תרבות / פעילות עם קהילת יוצאי אתיופיה בטירת כרמל
קרדיט: עיריית טירת כרמל

פעילות עם קהילת יוצאי אתיופיה בטירת כרמל

ילדי גן לוטם בטירת כרמל קיימו פעילות פורה ומעניינת עם וותיקי העיר יוצאי קהילת אתיופיה
במהלך שנת הלימודים תשע"ח, הצוות החינוכי של 'גן לוטם' בטירת כרמל בשיתוף עם היחידה לאזרח הוותיק בעיר, החליטו ליזום פרויקט שנתי שבמהלכו יתארחו ילדי הגן במועדון האזרח הוותיק של קהילת יוצאי אתיופיה ולחילופין, חברי המועדון יתארחו אצל ילדי הגן ובמהלך המפגשים, ילדי הגן יבצעו פעילות משותפת עם הוותיקים בתחומים כמו: יצירה, תנועה, ספורט, שירים, ריקודים והרבה שמחה.

הורי וילדי גן שמחו על היוזמה ונרתמו למשימה בשמחה ונתינה תוך דאגה לכיבוד ולתכנון פעילות מעצימה. במהלך ההכנות למפגשים, הילדים קיבלו הסברים והדרכה לקראת המפגשים עם וותיקי העיר שכללה מידע על הגיל השלישי, הכבוד למבוגרים, נתינה וולנטרית ואהבת האדם באשר הוא. במקביל נתקיימה במועדון הוותיקים של יוצאי הקהילה האתיופית בעיר הכנה לקבלת הילדים מתוך רצון להעניק להם הרבה חום, תשומת לב, אהבה ונתינה.

הפרויקט שנפרש לאורך כל שנת הלימודים תשע"ח, נחל הצלחה גדולה ובשל כך הוחלט ע"י ילדי הגן והצוות החינוכי לקיים עם וותיקי העיר מקהילת יוצאי אתיופיה מפגש אירוח מסכם שבו הם הודו להם על הפעילות בשנה החולפת.
מחקרים מראים כי פעילות משותפת של אזרחים ותיקים וילדים מעניקה ערך מוסף אדיר לשתי האוכלוסיות ואכן, המפגשים אכן העניקו למשתתפים בהם שמחה, אור, חיוך וצחוק שנשמעו במועדון במהלך הפעילויות.

בדוק גם

חברי וועדת פרס חינוך מחוזי ביקרו בבית הספר זבולון המר בטירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות