בית / פודקאסטים / שופטי תחרות 'קריה יפה ומקיימת בישראל' ביקרו בטירת כרמל

שופטי תחרות 'קריה יפה ומקיימת בישראל' ביקרו בטירת כרמל

חברי צוות השיפוט של תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל ערכו ביקור עבודה בטירת כרמל

במסגרת תחרות 'קריה יפה ומקיימת בישראל יפה' שמפיקה ומארגנת המועצה לישראל יפה, הגיע צוות של שופטי התחרות לסיור עבודה ובדיקה בטירת כרמל.

הצוות, שכלל ארבעה שופטים של תחרות 'קריה יפה ומקיימת בישראל יפה', התקבל בחדר הישיבות של הספרייה העירונית ע"י ראש העיר אריה טל, מנהל מחלקת חזות העיר אריה ווגנר וצוותים בכירים של מדור איכות הסביבה בטירת כרמל.

במהלך ישיבת העבודה המשותפת, הציג ראש העיר אריה טל שמוביל ומנהל את נושא השמירה על איכות החיים בטירת כרמל, מצגת שהאירה בפני השופטים את הפרופיל של העיר טירת כרמל וגם סקר עבורם את מצבה של טירת כרמל בנושאים כמו שיקום שכונות וותיקות, חינוך, רווחה, פיתוח תשתיות, פארקים עירוניים, רווחה, הצללות דקורטיביות בגני הילדים, הפרדת פסולת ונושאים שקשורים בחזות העיר ואיכות האוויר והסביבה שבה חיים תושבי העיר.

בחלק השני של הביקור, סיירו השופטים בשכונות הוותיקות, באזורי הפיתוח והתעשייה ובמבני הציבור של טירת כרמל ובהם מרכז הנוער, הספרייה העירונית. מרכז הפעו"ט ובניין מע"ש חותם ועוד…
תחרות 'קריה יפה ומקיימת בישראל יפה', נערכת משנת 1993 בחסות משרד הפנים ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות שמתמודדים על קבלת כוכבי היופי של המועצה.

בשל יוקרתה של התחרות, מספר הרשויות שמשתתפות בה הולך וגדל מדי שנה, דבר שמעיד על ההצלחה הרבה שהושגה בהגשמת יעדיה של התחרות וביניהם, הטמעת ההכרה בחשיבות טיפוח הסביבה העירונית לאיכות החיים של התושבים.

לקראת סוף שנת 2018, יתקיים במועצה לישראל יפה טקס רשמי ובו יצוינו כמה כוכבי יופי זכתה כל רשות וזאת בהתאם להתרשמות השופטים בביקור המקדים שהתקיים ברשויות.

בדוק גם

קרדיט: עיריית טירת כרמל

טירת כרמל על מפת התרבות הישראלית

חדשות טירת כרמל

נגישות