בית / חדשות / שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ביקר בטירת כרמל
אופיר אקוניס | קרדיט: עיריית טירת כרמל
אופיר אקוניס | קרדיט: עיריית טירת כרמל

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ביקר בטירת כרמל

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, ביקר אתמול (חמישי) בטירת כרמל כאורחו האישי של ראש העיר אריה טל ובמהלך ביקורו סייר השר בקייטנת המדע שעיריית טירת כרמל בשיתוף עם משרד המדע והטכנולוגיה והמתנ"ס המקומי, ארגה עבור ילדי העיר בחלק השני של חופשת הקיץ. ראש העיר אריה טל שקיבל את השר אופיר אקוניס בלשכתו, ליווה את השר במהלך סיורו בקייטנת המדע.

הביקור בקייטנת המדע, שמתנהלת זה השובע השני, גרם להתרגשות רבה אצל השר אקוניס ששמח מאוד למראה כיתת התלמידים שחיכתה לו והציגה בפניו את החומר שנלמד השבוע. השר שאל את התלמידים על הפעלת הרובוטים ועל החוויה שלהם ואף בירך את צוות המורים והודה למנהל המתנ"ס, מר אבנר כהן ולסגניתו הגברת חיה פאוקר אשר מקיימים לימודי רובוטיקה לאורך כל שנת הלימודים בבתי הספר בעיר.

לאחר שעיריית טירת כרמל זכתה בקול קורא שיצא מטעם משרד המדע לקייטנות מסובסדות, יצאו לדרך שש כיתות לאורך חופשת הקיץ בלימודי מתימטיקה, פיזיקה ורובוטיקה לתלמידי א-ו. קייטנת המדע שעיקר תקציבה מגיע ממשרד המדע והטכנולוגיה, מציעה למשתתפים בה תכנים חדישים ומהנים במהלך יום הלימודים שמתקיים בין השעות 8:00-13:00 לאורך חמישה ימים רצופים. קייטנת המדע היא קייטנה שנמשכת כשבוע בעלות סמלית של 80 שקלים בלבד. בשבוע הלימודים, הילדים יוצרים, בונים ומרכיבים מידי יום תוצר יומי והם פוגשים את עקרונות המדעים מתוך משחק, עבודה בקבוצות ותחרות חברית.

צוות המורים בקייטנה מתאים את התוכן הנלמד לפי הכיתה הדו שכבתית בכל שבוע: כיתות א-ב לומדים "מתימטיקה ופיזיקה בכיף", תלמידי ג-ד לומדים רובוטיקה ומושגי יסוד בחשמל ואלקטרוניקה ולתלמידי ה-ו נבנה תוכן חדש: "מייקרינג ויזמות" העוסק בפיתוח רעיון טכנולוגי – הגרעין שממנו מפתחים סטרט אפ.

בשבוע הבא יפעלו שתי כיתות לימוד במקביל לבוגרי כיתות א-ב ולכיתות ה-ו. בשבוע של ה-12/8 יפעל המחזור האחרון גם כן בשתי כיתות לימוד במקביל.

בדוק גם

משחק הוקרה לזכרו של שרלי כהן ז"ל התקיים במתנ"ס המקומי

חדשות טירת כרמל

נגישות