בית / בחירות מקומיות / דמלו בירו מצטרף לרשימה של אריה פרג'ון
דמלו בירו | קרדיט: הבית היהודי טירת כרמל
דמלו בירו | קרדיט: הבית היהודי טירת כרמל

דמלו בירו מצטרף לרשימה של אריה פרג'ון

דמלו בירו, יו"ר קהילת עולי אתיופיה הצטרף לרשימה של אריה פרג'ון

לראשונה יהיה נציג לעולי אתיופיה במועצת העיר * דמלו בירו יהיה מספר 3 ברשימת הבית היהודי למועצת טירת כרמל

לראשונה בטירת כרמל, צפוי בן העדה האתיופית, דמלו בירו, שנבחר כיו"ר ועד הקהילה בעיר, לכהן במועצת טירת כרמל, לאחר שהוצב במקום השלישי והראלי ברשימת הבית היהודי, בראשות אריה פרג'ון, המתמודד לראשות העיר.
דמלו בירו, מנהיג קהילת עולי אתיופיה המתגורר בטירת כרמל, נחשב לדמות מובילה בעדה המונה כ-400 בתי אב. את מרבית זמנו הוא מקדיש לנושאים הקשורים לבני העדה כדי להטיב את תנאי חייהם והתנהלותם מול הרשויות המקומיות והארציות.
״אנחנו גאים ושמחים להיות הרשימה הראשונה בעיר שמכניסה במקום ריאלי נציג של העדה האתיופית הגדולה והמכובדת ובטוחים כי הדבר יסייע לבני הקהילה בטירת כרמל" אומר אריה פרג'ון העומד בראש רשימת הבית היהודי ומוסיף "הרשימה שלנו מגוונת ומציגה את שלל גווני האוכלוסיה בעיר מתוך ראיה כוללת של המקום". כזכור במקום 2 ברשימה נמצא איש העסקים הוותיק והמוכר רוני לניאדו.
אין זו הפעם הראשונה שאריה פרג'ון מתחבר לבני הקהילה האתיופית בעיר. בתקופת כהונתו כראש העיר טירת כרמל, סייע פרג'ון בהקמת מבנה המשמש כמועדון לבני הקהילה האתיופית.

בפגישה שקיים עם אריה פרג'ון אמר יו"ר הקהילה האתיופית דמלו בירו כי הוא שמח על ההזדמנות שניתנה לו להצטרף לרשימת הבית היהודי כדי "לבטא את צרכי הקהילה בחיי היומיום ולסייע בשילובה בכל תחומי העשייה, תוך שמירה על המורשת והתרבות של יוצאי אתיופיה".
לדברי דמלו "העדה האתיופית בטירת כרמל עומדת מאחורי ומצפה שאבחר למועצת העיר. כמובן שכולם תומכים במועמדותו של אריה פרג'ון לראשות העיר כי אנו מאמינים בו, בניסיון שהוא מביא איתו ובתחושת השליחות שלו למען התושבים. כמו כן אריה פרג'ון הוכיח בעבר שהוא מקיים את הבטחותיו".

בדוק גם

700 מתושבי טירת כרמל חגגו עם ראש העיר

חדשות טירת כרמל

נגישות