בית / חדשות / ביה"ס היסודי החדש 'אבנר ברזני' מוכן לקלוט את תלמידיו בפתיחת שנת הלימודים
צילום: עיריית טירת כרמל

ביה"ס היסודי החדש 'אבנר ברזני' מוכן לקלוט את תלמידיו בפתיחת שנת הלימודים

בשורה להורים בטירת כרמל: ביה"ס היסודי החדש 'אבנר ברזני' מוכן וכשיר לקלוט את תלמידיו בפתיחת שנת הלימודים תשע"ט

בית הספר היסודי החדש שנקרא על שמו של תא"ל אבנר ברזני ז"ל, ייפתח כמתוכנן בתחילת שנת הלימודים תשע"ט. בביה"ס החדש, שפועל מאז הקמתו כבית ספר צומח, יופעלו בשנת הלימודים הקרובה תשע כיתות לימוד כאשר מתוכם תופעל בפעם הראשונה כיתת גן שהתלמידים בה ישויכו לחטיבה הצעירה של ביה"ס. בנוסף, יהיו בביה"ס ארבע כיתות א', שתי כיתות ב' ושתי כיתות ג' ובסה"כ ילמדו במסגרת ביה"ס כ-240 תלמידים. בסוף תהליך הצמיחה של ביה"ס, יפעלו בביה"ס מעל ל- 18 כיתות לימוד שבהן ילמדו כ- 560 תלמידים מכיתת גן ועד כיתה ו'.

ביה"ס החדש ע"ש של תא"ל אבנר ברזני ז"ל, שאבן הפינה להקמתו הונחה בטקס מרשים לפני כשנתיים, נבנה בהשקעה של למעלה מעשרים מיליון ₪. התלמידים שילמדו במסגרת ביה"ס, ייהנו ממוסד חינוכי שנבנה ברמה הטכנולוגית הטובה ביותר שבאמצעותה התלמידים מקבלים את התנאים והציוד הטובים ביותר שקיימים במערכת החינוך הישראלית.

ראש העיר אריה טל, שמוביל את מערכת החינוך בטירת כרמל במשך למעלה משני עשורים והיה בין היוזמים והמובילים של רעיון הקמת ביה"ס החדש, בירך על המוגמר ואמר כי הוא רואה בבית הספר החדש את תחילתו של עידן חינוכי חדש ומודרני שבסופו מערכת החינוך של טירת כרמל תהיה בין מערכות החינוך המובילות במדינת ישראל.

חלי גיגי, מנהלת ביה"ס 'אבנר ברזני' ברכה את ברכת 'שהחיינו והגיענו לזמן הזה' ואמרה שהיא מאחלת שנת לימודים פורייה ומוצלחת לתלמידים וההורים והביעה תקווה שהשנה החדשה שבפתח תטביע חותם טוב בכולנו.
תת אלוף אבנר ברזני ז"ל, תושב טירת כרמל שעל שמו קרוי ביה"ס החדש, הגיע עם משפחתו לטירת כרמל בגיל שמונה חודשים. בשנת 1967 הוא התגייס לצה"ל ושירת את המדינה בתפקידים בכירים במשך 34 שנים עד הגיעו לדרגת תת אלוף. עם פרישתו מצה"ל בשנת 2001, מונה אבנר ברזני למנכ"ל משרד הפנים ושם הוא נשאר עד שנת 2002 שבה הוא מונה לנציב קבילות החיילים החמישי של צה"ל, תפקיד שאותו הוא מילא עד שנת 2008.

בשנת 2000, בזמן שהוא עוד היה בשרות פעיל בצה"ל, הגה תת אלוף אבנר ברזני ביחד עם הרמטכ"ל דאז שאול מופז והתעשיין איתן וורטהיימר, את תכנית 'עתידים' שמשלבת בתוכה תכניות שמסייעות לצעירים מהפריפריה של מדינת ישראל לרכוש השכלה אקדמית תוך שיתוף פעולה עם צה"ל ועמותות אזרחיות. הפרויקט , נחל הצלחה גדולה וזאת בלשון המעטה וחותמו של תת אלוף אבנר ברזני ז"ל, מוטבע בו עד היום. בתאריך ה-10/12/2009 הלך תת אלוף אבנר ברזני לעולמו לאחר מחלה.

בדוק גם

רכב נפל לבור בכביש בטירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות