בית / פודקאסטים / טירת כרמל | חמישה כוכבי יופי
קרדיט: עיריית טירת כרמל
קרדיט: עיריית טירת כרמל

טירת כרמל | חמישה כוכבי יופי

חמישה כוכבי יופי הוענקו בפעם השישית לטירת כרמל בתחרות היוקרתית קריה יפה ומקיימת בישראל יפה

בפעם השישית ברציפות, זכתה העיר טירת כרמל לקבל חמישה כוכבי יופי בתחרות היוקרתית 'קריה יפה ומקיימת בישראל יפה' ובכך העניקה לעוסקים במלאכה החשובה של שמירה על איכות החיים של כולנו, חמש סיבות ענקיות לגאוות יחידה.
טירת כרמל בראשותו של ראש העיר אריה טל, הפכה את ההשתתפות בתחרות למסורת והתוצאות ניכרות בכל פינה בעיר. תושבי טירת כרמל, שבה מתקיימים העקרונות של קריה יפה, נהנים מהשקעה באיכות החיים המתבטאת בניקיון העיר, הגדלת כמויות המחזור, בשמירה על ערכי הטבע והנוף ובטיפוח הרחובות, הגנים ושאר הפינות במרחב הציבורי בישוב.

בשנים האחרונות מי שמוביל את פרויקט קריה יפה בטירת כרמל, הינו מנהל מחלקת חזות העיר אריה וגנר: "מחלקת חזות העיר תמשיך לפעול למען איכות החיים של תושבי טיירת כרמל תוך גיבוש מדיניות סביבתית הולמת שתשמור על סביבה נקייה ומטופחת תוך הענקת מענה ושירות אדיב לכלל תושבי העיר. אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת ולהודות לכל עובדי המחלקה אשר במשך כל השנה עושים עבודתם נאמנה ויש להם חלק מלא בזכייה זו".
תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה, הנערכת בחסות משרד הפנים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי בישראל ומרכז המועצות האזוריות, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. מדי שנה, משתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, שמתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגהּ.

התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה העירונית על פי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים.

במהלך חודש יוני 2018, הגיעו שופטי התחרות לביקור בטירת כרמל ובמהלכו סקר ראש העיר אריה טל בפניהם את התהליכים שעל פיהם העיר טירת כרמל ועובדיה פועלים בהיבט הסביבתי ובנוסף הוצגה בפני שופטי התחרות מצגת עם אתרים ברחבי העיר. לאחר מכן יצאו השופטים לסיור ברחבי העיר וביקרו בפארקים ובגנים הציבוריים, במוסדות החינוך ובפרויקטים ייחודיים שפועלים בטירת כרמל בנושא איכות חיים וסביבה מקיימת.

בדוק גם

קרדיט: עיריית טירת כרמל

טירת כרמל על מפת התרבות הישראלית

חדשות טירת כרמל

נגישות