בית / מקומי / מדריכי הלילה דואגים לביטחון הנוער
קרדיט: עיריית טירת כרמל

מדריכי הלילה דואגים לביטחון הנוער

בחודשים האחרונים, יכלו תושבי העיר לזהות מדריכי רחוב, העורכים סיורים ליליים ברחבי הגנים הציבוריים בטירת כרמל. סיורים אלה התחילו בחודשי הקיץ ולראשונה ימשיכו להתקיים לאורך כל השנה כיחידת איתור מקצועית, בליווי של עמותת על"ם. מטרת הסיורים הינה להיפגש עם בני הנוער הפוקדים את הגנים ולעזור להם לנצל את שעות הפנאי בצורה מהנה ובטוחה. כמו כן לתרום להפחתת הקמות הרעש ולצמצום אירועים שעלולים לסכן אותם במרחב הציבורי. פרויקט זה הינו פרי שיתוף פעולה בין הרשות העירונית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול בטירת כרמל לבין היחידה לקידום ושיקום נוער ויחידת נוער וצעירים במחלקה לשירותים חברתיים.

פעילות זו היא המשך ישיר לפרויקט 'מדריכי לילה' אשר הופעלה במהלך החופש הגדול, זו השנה השישית בטירת כרמל מטעם מחלקת הנוער בעירייה, תכנית 'עתיד בטוח' ותכנית 'עיר ללא אלימות'. במסגרתו קבוצה של מדריכי נוער וסטודנטים תושבי המקום קיימו סיורים קבועים במהלך הקיץ ברחבי העיר, בלילות ימי חמישי על מנת להפגין נוכחות בוגרת במרחב הציבורי.

מדריכי הלילה עברו הכשרה והנחיה מקצועית ממוקדת לעבודתם בשטח, בה למדו על סיכוני גיל ההתבגרות ודרכי תקשורת בשיח עם בני הנוער. בהכשרה לקחו חלק עובדי נוער ממחלקת הנוער ומהמחלקה לשירותים חברתיים, חיילי גרעין הנח"ל, ש"ש של תנועת הצופים, סטודנטים מקבלי מלגה ממרכז צעירים והון אנושי, רכזת סיירת הורים וחבריה. כמו כן, נציג תחנת המשטרה העביר מדריכי הלילה עברו הכשרה והנחיה מקצועית ממוקדת לעבודתם בשטח, בה למדו על סיכוני גיל ההתבגרות ודרכי תקשורת בשיח עם בני הנוער. בהכשרה לקחו חלק עובדי נוער ממחלקת הנוער ומהמחלקה לשירותים חברתיים, חיילי גרעין הנח"ל, ש"ש של תנועת הצופים, סטודנטים מקבלי מלגה ממרכז צעירים והון אנושי, רכזת סיירת הורים וחבריה. כמו כן, נציג תחנת המשטרה העביר מידע חשוב בנושא אפיון חיי הלילה בעיר, הסבר על חוק הקמות רעש וחוק האלכוהול.

פרויקטים מסוג זה, בהם יש נוכחות בוגרת במרחבים ציבוריים, הוכחו במחקרים כמעלים את תחושת המוגנות של האזרח ומשפרים את האקלים העירוני כמקום שנחווה יותר מוגן ובטוח להסתובב בו, גם בשעות הלילה.

בדוק גם

בטירת כרמל ציינו את יום השואה

חדשות טירת כרמל

נגישות