בית / פודקאסטים / חגיגות שמחת תורה בעיר

חגיגות שמחת תורה בעיר

רבים מתושבי טירת כרמל, השתתפו אתמול בחגיגות שמחת תורה שנערכו בכל בתי הכנסת ברחבי העיר. במהלך החגיגות המרשימות, רקדו הגברים עם ספרי התורה והנשים זרקו סוכריות ודברי מתיקה לעבר הספרים הקדושים לשמחתם של מאות מילדי העיר שהתרוצצו בין רגלי הרוקדים בניסיון לאסוף כמה שיותר מתוקים.

רבים מהחוגגים בעיר, הצטרפו בשעות הערב לתהלוכה המסורתית עם ספרי תורה ברחבי העיר שמקיימת משפחת אליאס. במהלך התהלוכה, עבר הרכב הצבעוני ברחבי העיר טירת כרמל כשהוא משמיע שירי הלל לתורת ישראל ואחריו צועדים מאות מתושבי העיר כשהם רוקדים עם ספרי התורה הקדושים.

האירוע המרכזי של חגיגות שמחת תורה והקפות שניות שהופק ע"י עיריית טירת כרמל בשיתוף עם המועצה הדתית בעיר בראשותו של רוני אליהו הוותיק, נערך בבמה המרכזית ברחוב אצ"ל בהשתתפותם של מאות מתושבי העיר ובתוכם ראש העיר אריה טל וסגנו מוריס אסייג, ראש המועצה הדתית רוני אליהו והרב הראשי של טירת כרמל, הרב ברוך טולדנו.
ראש העיר אריה טל, בירך מעל הבמה את החוגגים ואיחל להם שנה טובה ומבורכת והביע את תקוותו שהעיר טירת כרמל ותושביה ימשיכו ליהנות מברכת הפיתוח והעשייה גם בשנים הבאות.

בחגיגות המרכזיות השנה, הנעים הזמר אור גלעדי את אזני החוגגים בשירה נעימה וערבה. בנוסף, המועצה הדתית הקדישה בחגיגות במה מיוחדת לילדי העיר שהשתתפו בחגיגות שמחת תורה וגם ביצעו את אחת משמונה ההקפות המסורתיות. ילדי טירת כרמל גם נהנו ממבחר של דוכני מכירה וגם משקית מתוקים שחולקה לילדים בחינם. בסוף החגיגות, שרו כולם את המנון 'התקווה' של מדינת ישראל במעין הצהרה שלמרות כל הוויכוחים, עם ישראל מאוחד לנצח נצחים.

בדוק גם

נגיף הקורונה כסיר לחץ משפחתי

חדשות טירת כרמל

נגישות