בית / כללי / מחזירים אתכם ליסודי. בית ספר לדיגיטל נפתח בחיפה
כפיר גיא . צילום: דניס גרצקיס
כפיר גיא . צילום: דניס גרצקיס

מחזירים אתכם ליסודי. בית ספר לדיגיטל נפתח בחיפה

כבר לא צריך לנסוע רחוק ולשלם סכומי כסף גדולים כדי ללמוד על שיווק באינטרנט ובניית אתרים. סדנאות וקורסים תחת השם "יסודי – עושים בית ספר לדיגיטל" נפתחים בימים אלה בחיפה.

כמה היה חסר באזור חיפה והצפון מקום שבו אפשר ללמוד כמו שצריך על עולם הדיגיטל בצורה מסודרת, בין אם דרך פיתוח אתרי אינטרנט ועד למסחר אלקטרוני, דרך שיווק ברשתות חברתיות וגוגל. כפיר גיא, הבעלים של "לאומדיה", עסק ותיק בתחום פיתוח ל-Web ושיווק באינטרנט החליט להרים את הכפפה: "זה התחיל עוד בתקופה שחיפשתי עובדים. התקשיתי למצוא אנשים שמבינים את המטריה כפי שרציתי כדי שיוכלו לעמוד בסטנדרטים שהקציתי. היו מגיעים אלי לדוגמא לראיון עבודה למשרת מפתח Web וכפיילוט נתתי משימה, באמת לא משהו "בשמיים". פשוט לקחת קובץ פוטושופ ולהמיר אותו ל-HTML ו-CSS, משהו די בסיסי מהיכן שאני מגיע. מספיק שהסתכלתי על איך המועמד/ת השתמשו במקלדת, קרי ניווט באמצעות קיצורי דרך במקום שימוש בעכבר וכד'. מהר מאוד התחוור לי שצריך לעשות שינו מהותיי באופן הלימוד, זה מתחיל עוד בשימוש בסיסי במחשב". מאז כפיר הספיק ללמד במכללות טכנולוגיות כגון HackerU, קבוצות קטנות ושיעורים פרטיים אך בימים אלו הוא מקים כיתה בה ניתן יהיה ללמוד על עולם האינטרנט והדיגיטל בשם "יסודי" עם הסלוגן "עושים בית ספר לדיגיטל".

קרדיט: כפיר גיא
קרדיט: כפיר גיא
אז כפיר, ספר קצת מה הולך להיות שם:
"ביסודי נלמד בקבוצות קטנות יחסית נכון לעכשיו, עד 8 תלמידים בכיתה. זאת כדי שכל תלמיד יוכל למצות את מלוא הפוטנציאל. בכיתות גדולות מדי, היחס האישי קצת הולך לאיבוד. בנוסף הסילבוס בנוי כך שהוא מתעדכן באופן תדיר. הרי תחום האינטרנט והפרסום בדיגיטל הינו מאוד דינאמי. כל יום יוצאים פיצ'רים חדשים בפייסבוק או באינסטגרם וחשוב להיות עם האצבע על הדופק בהקשר הזה. כמו כן אנו פותחים שני מסלולים. המסלול הראשון נקרא "שיווק באינטרנט" ובו נתמקד במספר נושאים עיקריים כגון מחשבה על מותג מנצח, שיווק המותג באמצעות פייסבוק, אינסטגרם, דיוור אלקטרוני (ניוזלטרים) וכו' ואף מתן דגשים על שילוב שיווק בעולם ה-Offline וכיצד הוא יכול לתת רוח גבית לשיווק בדיגיטל. בנוסף כל תלמיד יתרגל את הנושאים הנ"ל "על רטוב" כמו שאומרים ויצא עם אתר אינטרנט מבוסס WordPress מהקורס. המסלול השני נקרא "פיתוח אתרי אינטרנט" בו ילמדו כיצד לפתח אתרי אינטרנט מבוססי וורדפרס אבל לא רק. כתיבת קוד נכון – HTML, CSS, PHP, JS, שימוש במסדי נתונים, התעסקות מול שרתים וכד'. המטרה – להקנות את כל הידע והמשאבים כך שהתלמידים שלנו יצאו ויעבדו בתחום, ברמה הכי גבוהה שאפשר.

אואה.. נשמע מרשים ומבטיח..
אני מאוד מקווה שנצליח ליצור מפתחי Web ומשווקי דיגיטל מהמעלה הראשונה. שוב, קשה לי לראות איך כל מי שמעוניין ללמוד את התחום ומתגורר באזור שלנו, צריך לנדוד למרכז הארץ כדי לקבל הכשרה, היכן שההיצע גבוה יותר. הנגישות ללימוד החומר הן אם מבחינה גאוגרפית והן אם מבחינה כלכלית, צריכה לעמוד גבוה יותר בסדר העדיפויות על מנת שיותר אנשים שגם אינם בעלי אמצעים יוכלו להגיע ולהנות ממנו.
"יסודי – עושים בית ספר לדיגיטל"
בעלי מלאכה 26, חיפה

בדוק גם

מסיבת מתגייסים מיוחדת ואיכותית למועמדי הגיוס לצה"ל של טירת כרמל

FacebookTwitter עיריית טירת כרמל באמצעות מרכז הנוער והמחלקה לחינוך, מקיימת באופן מסורתי בכל שנה מסיבת …

נגישות