קרדיט: שרה איקו (עיריית טירת כרמל)

בטירת כרמל יציינו את יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים

בעקבות הרצח של אימאן אחמד עווד (27) קוראות יוזמות המחאה הארצית לשבות החל מהיום ובכל יום מהשעה 10:00 למשך 25 דקות עד שדרישותיהן יתקבלו.
בראש הדרישות הקצאת 250 מיליון שקל לתוכנית הלאומית למניעת אלימות במשפחה, שאמנם אושרה לפני שנה וחצי אך טרם יושמה. המארגנות מגדירות את האירועים כ"מחאת ה-25", משום שמתחילת 2018 עומד מניין הקורבנות על 25 נשים והמספר רק הולך ועולה…

המחלקה לשירותים חברתיים, מרכז 'תפנית' – המרכז למניעה ולטיפול באלימות במשפחה בשיתוף הרשות העירונית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול תומכים במאבק זה ומגנים כל אלימות בחברה הישראלית באשר היא.
היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים מצוין אחת לשנה בתאריך 25 בנובמבר החל משנת 1981.
השנה נציין בטירת כרמל את יום המאבק הבינלאומי ביום ב', בתאריך 24/12/2018 בשעה 17:30 באירוע ציבורי שיתקיים באולם בית הספר "אפרים צמח".
באירוע תועלה ההצגה "שתיקה" של תאטרון הכרכרה וקבוצת 'מסרט' העוסקת באלימות זוגית ומספרת את הסיפור מזווית הראייה של הקהילה האתיופית.
ההצגה מחדדת את המורכבות בדינמיקה הזוגית האלימה בהתייחס למאפייני התרבות הייחודיים של קהילות סגורות בכלל ושל הקהילה האתיופית בפרט, כמו כן משקפת את הקושי לפנות לעזרה ולהיחלץ ממעגל האלימות. ההצגה פתוחה לקהל הרחב! מוזמנים להפיץ ונשמח גם לראותכם.

מרכז "תפנית", המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה בטירת כרמל, מעניק סיוע פרטני וקבוצתי לנשים ולגברים, אשר מתמודדים עם סוגיית האלימות במשפחה. הטיפול והסיוע ניתן ע"י צוות עובדים סוציאליים המומחים בתחום.

במרכז מתקיימות גם תכניות מניעה עירוניות בשיתוף עם הרשות העירונית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול: פרויקט "שומרות הסף", במסגרתו נפגשות נשים בתדירות קבועה למפגש קבוצתי עם איש מקצוע לקבלת כלים מקצועיים על מנת שיוכלו להוות רשת ביטחון עבור נשים המתמודדות עם אלימות זוגית ולסייע להן לפנות לעזרה או לטיפול.
המרכז מוביל גם תכנית מניעתית בשיתוף משרד החינוך – "חברות וזוגיות ללא אלימות" המיועד לתלמידי שכבת י' בבתי הספר, המסייעת לבני הנוער לזהות מאפיינים של זוגיות אלימה וקשרים שאינם בריאים.

ערנות הציבור לזהות ולהפנות משפחות המצויות בסיכון לאלימות זוגית לטיפול במרכז חשובה מעין כמוה.
לפרטים ולהתייעצות ניתן לפנות למרכז "תפנית", המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, בטלפון 04-6803380
(באין מענה, ניתן להשאיר הודעה במשיבון עם שם וטלפון וצוות המרכז יטפל בפנייה).

בדוק גם

צילום: הרב יוסף גדסי

מאות סלי מזון חולקו למשפחות נזקקות בטירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות