כנס אמירים | קרדיט: עיריית טירת כרמל
כנס אמירים | קרדיט: עיריית טירת כרמל

"חושבים יצירתי בטירת כרמל "

ביום שלישי האחרון, לפני כשבוע, התקיים באשכול הפיס למדעים ואמנויות בטירת כרמל יום חוויתי ויצירתי  לילדי תכנית "אמירים" של האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים.

תכנית "אמירים היא תכנית " המכוונת מעלה לאמירי העצים ביער החינוכי. התכנית באה לתת מענה לצוות בית הספר ולתלמידיו, בהקשר של  טיפוח התלמידים המצטיינים, לשים דגש על טיפוח הכישורים והיכולות במגוון תחומי הדעת והיצירה, לעודד את תרבות המצוינות הבית ספרית, ולקדם מענים מותאמים לתלמידים הללו במערך הבית ספרי וגם בכיתות האם.  המודל שנבחר להוות מודל העבודה לתכנית "אמירים" הנו מודל ההעשרה המשולש של רנזולי.  (1977, Ranzulli)   

היום התקיים בשיתוף של  האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים בניהולו של מר מנחם נדלר והמפקחת הארצית על תכניות למצטיינים הגברת מאירה אבידר, משרד החינוך מחוז חיפה בניהולו של דר' סער הראל, מחלקת החינוך – טירת כרמל, בניהולו של מר שלומי דהן, אשכול הפיס בטירת הכרמל, בניהולה של הגברת הילה מלול גניס וצוות האשכול. היום יועד לתלמידי ומורי התכנית מכיתות ד'- ו' מבתי הספר: "דגניה ע"ש עליזה ארבלי", בניהולה של הגברת זהבית חיון, "ממ"ד אפרים צמח", בניהולה של הגברת מירה אלמלייח,  "יגאל אלון" , בניהולה של הגברת אורנה עגיב ו"זבולון המר", בניהולה של הגברת דלית מנשה.  בתי ספר אלו נמצאים בתכנית כבר 13 שנים (מהפיילוט הראשון של התכנית).

 ביום זה השתתפו 150 תלמידים וכיבדו בנוכחותם: נציגת הרשות מנהלת תחום מצויינות והתמדה, בטירת הכרמל הגברת אירית זליג,  הגברת חגית שוהם שרף, הרפרנטית למחוננים ולמצטיינים  במחוז חיפה, הגברת איריס אזולאי, מדריכה ארצית בתכנית אמירים, הגברת ענת מימון מדריכת תכנית אמירים במחוז, מנהלות בתי הספר, מורים, רכזות מובילות מצוינות בית ספרית  ומדריכות אמרים מחוז חיפה.

היום היה בסימן : "יצירתיות מדבקת , העבר אותה הלאה"  (אלברט איינשטיין) ונפתח בברכות ובהצגת  "טעימות" מתוצרי קורסי העשרה של תכנית "אמירים" במגוון תחומי דעת שונים.

בהמשך, הילדים שעמלו רבות בהיערכות ליום זה, ביחד עם המורים, הכינו פעילויות בדגש על חשיבה יצירתית והפעילו את המשתתפים מבתי הספר השונים.

זאת הייתה  "חגיגה" יצירתית  מלווה בהנעה, הנאה, חוויה, חשיבה, סקרנות, אתגר  ועם המון ברק בעיניים.  בנוסף, כלל הנוכחים  השתתפו בהרצאה חווייתית ביותר  ומרתקת בנושא: "בישול מולקולרי"  בהנחיתו של ד"ר סרחיו ברוידו ונשארו עם טעם של עוד.. ܈

בדוק גם

ניידת משטרה | צילום: זמן כרמל

בעקבות שמיעת ירי אתמול בטירת כרמל: פקחי העיריה תפסו אמש תושב המקום בחשד שביצע ירי כאשר אין נזק ואין נפגעים

חדשות טירת כרמל

נגישות