בית / חדשות / המשטרה נערכת למזג אוויר חורפי באזור
טירת כרמל | צילום: זמן כרמל

המשטרה נערכת למזג אוויר חורפי באזור

היערכות משטרת מחוז חוף למזג האוויר הסוער

בהתאם לתחזיות מזג האוויר, תחל לשרור באזורנו מערכת חורפית מיוחדת הכוללת מזג אוויר סוער מלווה בגשמים, רוחות עזות והצפות במספר קטעי כביש בתחומי מחוז חוף, לרבות במנהרות שייחסמו בעת הצורך.

שוטרי מחוז חוף ערוכים ומוכנים בכוחות מתוגברים, בשת"פ מקצועי עם גופי החירום וההצלה, לרבות כב"ה, מד"א וכוחות כוננות משולבים עם פקחי הרשויות המקומיות, על מנת לתת לציבור משתמשי הדרך את הסיוע והמידע העדכני הדרוש לו, בכדי להגיע אל מחוז חפצו בשלום ובבטחה.

לצד הפעילות המבצעית בשטח, אנו נמשיך ונעדכן את ציבור הנהגים בדבר השינויים העתיים בהסדרי התנועה ככל שיהיו כאלה אגב ההצפות ועומסי התנועה, תוך העברת מידע זמין ועדכני ביותר באמצעות התקשורת, מערך הדיגיטל של המשטרה, מוקד 100 ומוקד 110, שהנו מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל, הן בחירום והן בשגרה.

במשטרה ממליצים לציבור להיות קשובים, להתעדכן טרם היציאה לדרך ולהישמע להנחיות השוטרים, הפרוסים לאורך הצירים. בנוסף, אנו קוראים לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה במזג האוויר הסוער.

בטרם הכניסה לרכב:
🔹 חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.

🔹יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים.

🔹יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג.

🔹יש לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

בעת הנהיגה ברכב

🔹 יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

🔹יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות חדות.

🔹יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה.

🔹כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

🔹יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

🔹שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי הרגל.

🔹חל איסור לעצור בשול הדרך כאשר תנאי הדרך אינם מאפשרים זאת ובכל מקרה של עצירה בשל תקלה יש לצאת מהרכב,ללבוש אפוד זוהר , להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100 של המשטרה.

בדוק גם

מרפאה רביעית של כללית בטירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות