בית / מקומי / ראש העיר אריה טל השתתף בטקס התייחדות עם זכרם של הוטרנים שנפלו במלחמת העולם השנייה.
קרדיט: עיריית טירת כרמל

ראש העיר אריה טל השתתף בטקס התייחדות עם זכרם של הוטרנים שנפלו במלחמת העולם השנייה.


יום ניצחון כוחות הברית על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה, צוין בטירת כרמל בשילוב עם טקס התייחדות עם זכרם של הוטרנים שנפלו במלחמת העולם השנייה.
בטקס המרגש והמכובד, שנערך באנדרטה שהוקמה לזכרם בגן התותח בעיר, נכחו ראש העיר אריה טל, קונסול רוסיה בחיפה איגור פופוב, מנהלת מרחב חיפה במשרד הקליטה זנה פטרוקובסקי, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים – איתנה שר שלום, מנכ"ל עמותת מרכז יום אלי ברגר, נציגי משטרת טירת כרמל, תלמידי בית ספר אריאל, עובדי עירייה, וטרנים ותיקי מלחמה ובני משפחה בני מהדור השני של הוטרנים.
עבור יוצאי ברית המועצות לשעבר היום הזה חשוב מאוד מכיוון שהוא מציין את יום ניצחונם הגדול על גרמניה הנאצית ביחד עם יום אבל כבד לזכרם של המיליונים שנספו במלחמה.
את הטקס פתחה מדונה שץ ,רכזת קליטה בעירייה שהעלתה על נס את תרומתם של מיליון וחצי יהודים שלחמו במלחמת העולם השנייה ביחד עם חיילי צבאות בעלות הברית, כלוחמים וכפרטיזנים. בצבא האדום לחמו חצי מיליון יהודים שמחציתם לא חזרו מהחזית. במהלך המלחמה כ- 200.000 לוחמים קיבלו אותות הצטיינות.
בהמשך, הודגשה תרומתם של האזרחים בעת המלחמה, שלמרות הכול הם בחרו בחיים ושיקמו אותם ובנו קריירות והקימו ומשפחות ואף עלו לארץ מולדתם ההיסטורית וכעת צאצאיהם תורמים את חלקם בצבא הגנה לישראל ובתחומים אחרים לפיתוח הארץ.
עוד צוין במהלך הטקס כי מוטלת עלינו חובה מוסרית לזכור ולהזכיר לכולם את גבורתם של החיילים והאזרחים בכל העולם שהקריבו חיים במלחמה הארורה ובמיוחד עכשיו כשאנטישמיות שוב מרימה את ראשה המכוער בכל העולם.
יו"ר אירגון הוטרנים תמרה מרגולינה אמרה "עם שלא זוכר את עברו אין לו הווה ולא יהיה לו עתיד" ושתפקידנו לספר את סיפורי המלחמה וגבורה מדור לדור. בחודש דצמבר 2018 בהובלתה של רכזת קליטה, מדונה שץ ובמימון של עירייה ומשרד הקליטה הוצא ספר זיכרונות של וטרנים בשתי שפות למען הדורות הבאים.
מנהלת מחלקת רווחה איתנה שר שלום אמרה: "הניצחון נגד גרמניה הנאצית היה הרבה יותר מסתם ניצחון צבאי. זה היה ניצחונה של רוח האדם, ניצחון החירות על הדיכוי והרודנות, על שנאה וגזענות בצורתה החייתית ביותר."

בדוק גם

קרדיט: עיריית טירת כרמל

ארבע תלמידות מביה"ס שיפמן ישתתפו בשתי תכניות אקדמיות במוסדות אקדמיים מובילים בישראל

חדשות טירת כרמל

נגישות