בית / חדשות / הפנינג קהילתי שכונתי נערך בטירת כרמל

הפנינג קהילתי שכונתי נערך בטירת כרמל

הפנינג קהילתי שכונתי התקיים השבוע בשכונת גיורא/ ויצמן לציון תהליך ההתחדשות של השכונה. במסגרת פרויקט ההתחדשות של השכונה, שופצו בניינים ברחוב וייצמן וברח' יוספטל שבמסגרתם הושם דגש גם על ההיבט החברתי במטרה ליצור מעורבות של התושבים בכל הנוגע לחייהם ולחיי הקהילה.


תהליך ההתארגנות של הקהילה במסגרת פרויקט שיקום שכונות, נעשה במימון משרד הבינוי והשיכון. בשנה האחרונה נערכו בהובלת שושי לאו עו"ס קהילתית וסבטלנה ברשאי עובדת שכונתית מהמחלקה לשירותים חברתיים מפגשים וסדנאות מגוונות בנושאים שונים במטרה להכיר את התושבים ולגייס אותם למעורבות חברתית בשכונה.
הליווי המקצועי נערך על ידי חברת אקומנא בניצוחו של נשיא החברה חן גן אל. כתוצאה ממפגשים אלה החלה לפעול קבוצת פעילים שכונתיים אשר שמה למטרה לשמר את הישגי השיפוץ ולשים דגש על פעילות חברתית קהילתית בשכונה. ההפנינג השבוע היווה אירוע שיא בתהליך הקהילתי כאשר כל סיפורי השכונה התמזגו למיצג שהוכן על ידי התושבים עצמם ומוצג בחזית בניין בשכונה.


לאירוע המרגש, הגיעו עשרות תושבים ובתוכם ראש העיר אריה טל שכיבד את התושבים בנוכחותו ובירך אותם על מעורבותם בתהליך ההתחדשות וגם העלה זיכרונות מילדותו בטירת כרמל עם התושבים הוותיקים. כמו כן, בירכו את התושבים הנרגשים מנהלת הלשכה לשירותים חברתיים, איתנה שר שלום ואוסנת דבי, מנהלת פרויקט שיקום שכונות בעיר ונציג התושבים מר רמי ישראלי.


בהפנינג הוצגה תערוכה מציוריו המרהיבים של האומן מאיר דהן, אשר גדל בשכונה וציוריו מנציחים את טירת כרמל בעבר ובהווה. הצגת הציורים באירוע שיא של השכונה היוותה עבורו ועבור התושבים סגירת מעגל וגרמה להתרגשות רבה והעלאת זיכרונות מרגשים.
בנוסף התקיים טקס סיום חגיגי של קבוצת נשים ותיקות מהשכונה וחלוקת ספרי בישול של מתכוני השכונה. התושבים הנרגשים הודו על האירוע החגיגי והביעו ציפייה למפגשים קהילתיים מוצלחים שכאלה בעתיד.

בדוק גם

תוצרת טירת כרמל: Virimask – המסיכה הישראלית שתגן על הצוותים הרפואיים

חדשות טירת כרמל

נגישות