בית / חדשות / יום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים: לא התקיימה קבלת קהל
קרדיט: עיריית טירת כרמל

יום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים: לא התקיימה קבלת קהל

ביום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים לא התקיימה קבלת קהל ולא ניתן מענה טלפוני במחלקה לשירותים חברתיים בטירת כרמל

על רקע העלייה במקרי האלימות נגד עובדים סוציאליים והחיבור שלהם ליום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים, נקטו השבוע שירותי הרווחה ברשויות מקומיות במדינת ישראל בעיצומים ועבדו ללא קבלת קהל ומענה טלפוני.
עובדי המחלקה לשירותים חברתיים בטירת-כרמל, ערכו אספות הסברה לעובדים בהן דנו וקשרו בין האירועים האחרונים שהתרחשו, לצד ציון היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים שחל ביום שני האחרון ולא קיבלו קהל ולא נתנו מענה טלפוני.

כזכור, בשבוע שעבר בוצע ירי לעבר ביתו של מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בכפר כנא, שהצטרף לשורה של אירועי אלימות שהתרחשו לאחרונה. במחלקה ציינו את הקשר שמחבר בין האירועים והמשמעות כפולה ליום הזה, נוכח האלימות כלפי העובדים הסוציאליים. בתוך כך, תעלה ביום ראשון הקרוב (01/12) באשכול פיס בביה"ס שיפמן, ההצגה "סוף על הקטינו" זוכת ציון לשבח של תיאטרונטו 2017. ההצגה מביאה את סיפורה של ילדה בת 10 שמתוודה בבית הספר על האלימות בין הוריה.

מנהלת מרכז 'תפנית' לטיפול ומניעה באלימות במשפחה אורלי רביח, ציינה באסיפת העובדים כי אלימות היא אלימות ולא משנה באיזה צורה היא מתבצעת. "זו יכולה להיות אלימות פיזית אך לא רק. אנו עדים לסוגים נוספים של אלימות כמו אלימות מילולית, כלכלית, אלימות כלפי קשישים ועוד… צריך להוקיע כל תופעה מגונה כזו ואני קוראת לתושבים לבוא אלינו להתייעץ, לשאול ובמקרה הצורך גם לקבל מענה. כדי לעשות לזה סוף צריך לטפל בהתחלה.


מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים איתנה שר-שלום אמרה לעובדים כי היא מצרה על המצב שנוצר אך המסר חייב להדהד "זה יום עצוב עבורנו כחברה באופן כללי, וכגורמי מקצוע בפרט. הפכנו להיות בשר תותחים של הלקוחות וזה לא יכול להמשך. נמשיך לנקוט באפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות כלפינו".

קרדיט: עיריית טירת כרמל

בדוק גם

חילוץ 3 לכודים בדרגות פציעה מורכבות מתאונת דרכים קשה באזור טירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות