בית / חדשות / היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים בטירת כרמל
קרדיט: עיריית טירת כרמל

היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ציינה השבוע (יום א') את היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים. במסגרת היום הבינלאומי, נערכה ההצגה 'סוף על הקטינו' באשכול הפיס בביה"ס שיפמן, פרי שיתוף פעולה בין מרכז "תפנית" למניעה וטיפול באלימות במשפחה במחלקה לשירותים חברתיים בעיר והרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול בטירת-כרמל.

ההצגה 'סוף על הקטינו' היא מחזה סוחף ומרתק, זוכת ציון לשבח בפסטיבל תיאטרונטו, בבימויה של חנה וזאנה גרינוולד ובביצועה של השחקנית עירית סופרן. 'סוף על הקטינו' מביאה את סיפורה של ילדה בת עשר, החשופה לאלימות בין הוריה ובכך אפשרה לצופים להתחבר ולהבין את המתחולל בנפשו של הילד, במציאות מורכבת של אלימות במשפחה.

הערב נפתח בהנחייתה של עו"ס אורלי רביח, מנהלת מרכז "תפנית" למניעה וטיפול באלימות במשפחה במחלקה לשירותים חברתיים בעיר. רביח ציינה כי "אלימות זוגית חוצה מגזרים, שכבות גיל, מעמד כלכלי ורמת השכלה. אנו עדים למקרי קצה של רצח נשים אך האלימות הרווחת באה לידי ביטוי בהתעמרות נפשית, פסיכולוגית, מילולית ואף כלכלית"
את האירוע כיבדו בנוכחותם ראש העירייה אריה טל, היועצת לקידום מעמד האישה, אירמה אלואשוילי, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים איתנה שר שלום, לצד תושבים ואורחים רבים.

בדברים שנשא בערב אמר ראש העירייה כי "צריך להעביר מסר חד משמעי הרואה חשיבות גבוהה למניעה ולטיפול בתופעת האלימות במשפחה. האחריות האזרחית היא של כל תושב לדווח או לסייע בהפניה למענים הטיפוליים הקיימים". עוד הוסיף ראש העירייה כי הוא תומך בפעילות הרשות הלאומית למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, ביטחון קהילתי של המשרד לביטחון פנים, שבניהולה של הגב' ליאת קרביץ קלאורה. תכנית ששמה לה למטרה לפעול, לחנך ולהביא למודעות את נושא האלימות, על מנת לייצר חברה המכבדת את זכותו של האדם להרגיש מוגן ובטוח.

לדבריה של איתנה שר שלום, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים מצוין משנת 1981 בעקבות אירוע מכונן של אלימות כלפי נשים והתאחדות של ארגוני הנשים ברחבי העולם. בשנת 1999 אימץ האו"ם את החלטתם של ארגוני הנשים והיום נקבע בהחלטה רשמית של מועצת האומות המאוחדות. יועצת ראש

בדוק גם

חילוץ 3 לכודים בדרגות פציעה מורכבות מתאונת דרכים קשה באזור טירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות