בית / מקומי / איתי זליג: "החלום? להיות סופר"
באדיבות: איתי זליג. עיצוב: ענבל אוחנה

איתי זליג: "החלום? להיות סופר"

לאורך השנים, העיר טירת כרמל יצרה המון אנשים כישרוניים, כל אחד בתחומם. אלופים בספורט, מוסיקאים בחסד ופוליטיקאים מהדרגה הראשונה.

לאחרונה, העיר החלה לייצא גם מצטיינים בתחום הספרות. איתי זליג, מהנדס במקצועו וסופר בחסד, הגשים וממשיך להגשים את חלומותיו ולאחרונה כתב ספר פנטזיה חדש שזוכה להצלחה כבירה.

עצרנו את איתי לראיון קצר על החיים, הספר והתכניות לעתיד.

איתי שלום, ספר לנו על הספר נפלאות הדמיון וייסוריו.

ספר פנטזיה והרפתקאות אשר מתאים למבוגרים ונוער. הסיפור מסופר מנקודת מבטם של שני גיבורים: ניתאי, נער בן 14, אשר מוצא את עצמו בעולם לא מוכר בו דמיון הופך למציאות, הרחק מכל מי שהוא מכיר וסיוטים רודפים אחריו.
הוא מחפש את דרכו הביתה אך מהר מאוד מגלה שהאתגרים רבים משחשב.

דודו, ג'וליאן, הוא רב מרגלים חסר מצפון אשר הסתיר את קיומה של משפחתו על מנת להגן עליה. יהיה עליו להתעמת עם אויבים מסתוריים שלא ידע על קיומם ועם מצפונו המתעורר כדי להציל את אחיינו.

אני חושב שמרבית הקוראים מכירים אותך, אבל בכל זאת, ספר לנו טיפה על עצמך.
בן 32, גר בטירת כרמל, נשוי לשירז ואבא טרי לאור בת ה-3 חודשים. אני עובד בתחום מערכות המידע ובוגר מסלול עתידים – הנדסת תעשיה וניהול בטכניון.

כתיבת ספרים הוא תחום תובעני. איך הגעת אליו?
מצעירותי אהבתי לכתוב ולקרוא סיפורים. אמי, אירית זליג, דאגה שאקרא, ולא היה אף ספר שרציתי ולא קיבלתי. בכיתה א׳ שלחתי אוסף סיפורים לראש העיר, מר אריה טל, אשר החזיר לי אותו עם הקדשה בה הוא מספר לי כמה הוא גאה ועל העתיד הורוד שהוא צופה לי.
את החלום להיות סופר הנחתי בצד בזמן הלימודים ובמהלך השירות הצבאי כעתודאי, אך הוא לא נשכח. לאחר השחרור כתבתי מדי יום בין חצי שעה לשעה במקביל לשגרה היום-יומית. בהתחלה זה היה מאתגר, אך גיליתי שעם הזמן והתרגול המלאכה הופכת להיות פשוטה יותר.

למה דווקא ספר דיגיטלי?
החופש בהפקת ספר הדיגיטלי אפשר לי לבצע בחירות יצירתיות יותר. היו תהליכים כדוגמת כריכת הספר והתקציר שלו, שם לאשתי הייתה תרומה עיצובית עצומה.
הקורונה האיצה את תהליך הדיגיטזציה בספרים ואני צופה שיותר ויותר יעברו מסלול דומה לשלי. אני לא פוסל שבסופו של דבר יהיו עותקים מודפסים על מדפי החנויות.

ספר אחד כבר יש, ועכשיו מה צופן לך העתיד?
כרגע אני עובד על שני פרויקטים:
הראשון כתיבת ספר ילדים בהשראת סיפור שחמי, ליאור ז״ל, סיפר לאשתי כאשר הייתה ילדה.
השני, ספר פנטזיה חדש, אותו אתרגם לאנגלית ויהיה זמין גם בחנות הספרים של אמזון. כמובן שקודם תהיה מהדורה מלאה בעברית.

לרכישת הספר יש ללחוץ על הקישור

בדוק גם

בבית ספר "עליזה ארבילי – דגניה" בטירת כרמל חשפו וציינו את יום בן גוריון בדרך יצירתית

חדשות טירת כרמל

נגישות