בית / חדשות / הלילה בחצות – נכנסים לסגר שלישי
טירת כרמל | צילום: זמן כרמל
טירת כרמל | צילום: זמן כרמל

הלילה בחצות – נכנסים לסגר שלישי

בחצות הלילה היום ייכנס לתוקפו הסגר עליו החליטו בממשלת ישראל. הסגר יימשך כשבועיים ימים.

משטרת ישראל תפרוש עשרות מחסומים, אשר מרביתם בשעות הערב והלילה כאשר בין היתר יפעלו כ-5,000 שוטרים ברחבי הארץ.

הגבלות משרד החינוך כוללות את סגירת מערכת החינוך, למעט חינוך מיוחד ופנימיות סגורות, וסגירת המסחר והעסקים. מקומות עבודה ייסגרו, למעט מקומות עבודה חיוניים; ובתי כנסת ייסגרו ותפילה תותר בשטח פתוח בלבד.

כמו כן תיאסר שהייה בבית של מישהו אחר; פעילות ספורט תיאסר, למעט ספורט יחידני ללא הגבלת מרחק; מספרות, סלוני יופי, מלונות, צימרים, גני חיות, שמורות טבע ומוזיאונים ייסגרו אף הם, ותיאסר רפואה משלימה.

לגבי טיסות לחו”ל, אלה יתאפשרו רק עבור מי שרכש כרטיס בטרם כניסת הסגר. יציאה מהארץ לאחר כניסת הסגר תתאפשר רק באישור מוועדת חריגים של משרד הבריאות. גם הכניסה לארץ מ”מדינות מסוכנות”, שטרם הוגדרו, תתאפשר לאחר בידוד של עשרה ימים במלונית ובכפוף לשתי בדיקות שליליות, זאת כדי למנוע את התפשטות המוטציה הבריטית והדרום אפריקאית.

בדומה לסגרים הקודמים – סופרמרקטים, בתי מרקחת ומאפיות יישארו פתוחים. המסעדות ובתי האוכל יפעלו במתכונת משלוחים בלבד. יציאה מהבית תתאפשר עד מרחק של קילומטר, התקהלויות יתאפשרו עד חמישה אנשים במקום סגור ועד עשרה אנשים במקום פתוח. 

התחבורה הציבורית תופעל במתכונת של 50 אחוז תפוסה; אנשי מקצוע כגון אינסטלטורים, חשמלאים וכיו”ב יוכלו להמשיך לעבוד כרגיל. הפגנות יתאפשרו תוך הקפדה על שמירת מרחק ועטיית מסכה, בתי המשפט יפעלו ותתאפשר קבלת טיפול רפואי או סוציאלי והעברת קטינים בין הורים פרודים. חתונות, בריתות, בר ובת מצוות יתאפשרו בנוכחות המשפחה הגרעינית, תוך שמירה על מגבלת ההתקהלויות.בדוק גם

טירת כרמל | צילום: זמן כרמל

קול קורא בטירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות