בית / מקומי / קול קורא בטירת כרמל
טירת כרמל | צילום: זמן כרמל
טירת כרמל | צילום: זמן כרמל

קול קורא בטירת כרמל

ברכות לזוכי המיזמים שזכו במסגרת הקול קורא מטעם עיריית טירת הכרמל ומחלקת קשרי קהילה בעירייה בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה לתמיכה כספית בסך 10000-30000 ש"ח  לקידום יוזמות קהילתיות לקידום קיימות עירונית לשנת תשפ"א


היוזמות הנבחרות

חלום ירוק דיירים\שכנים – בניין רח' האגמית 7: סוזאנה מישייב, ולדימיר רובקין, רועי בו שושן, ולד פקרסקי, לילך ברכה

התכנית מיועדת לכלל הגילאים שגרים בבניין וליד. שכנים, דיירים, ילדים ומבוגרים. במטרה לעלות מודעות וחשיבות בנושא הסביבה

"יש לנו חלום שהבניין הזה יהפוך להיות ירוק, אורגני וחסכוני באנרגיה- אב טיפוס ראשון לשכונות החדשות בטירת כרמל

תארו לכם בניין חדש, מודרני, דיירים שרק התאכלסו וטרם הכירו במלואו, רוצים מיזם משותף לחיי חיים חדשים וטובים! אפשרי לחיות חיים מודרניים ועכשיווים גם שיש לך פח לחלוקת האשפה במטבח ולצאת למרפסת ירוקה לשתות קפה.

אנו נקיים גינה שבו נוכל להכין קומפוסט מהפסולת שלנו, פחי האשפה לא יתמלאו ויסריחו, נגדל את הירקות ופירות בעצמינו, נקיים פעילויות חברתיות בנושא סביבה אורגנית ועוד. אנו מאמינים שהכל מתחיל ומסתיים בחינוך, אסור לבזבז זמן לשוא כל עוד יש לנו אפשרויות רבות לעשות תיקון עולם".

קורס "קיימות מעשית" לפעילי סביבה

איך ניתן לרתום ציבור רחב לנושאי הקיימות ?

איך ניתן בפרק זמן יחסית קצר גם להעלות את המודעות הסביבתית וגם להניע לפעולה ?

האם יש דרך בה ניתן גם להבין את המשבר הסביבתי וגם להניע לפעולה ?

מה התהליכים שצריכים לעבור כדי לייצר קהילה מקיימת (מלשון קיימות) ?

מטרת הקורס:  העלאת המודעות הסביבתית וקבלת כלים ליצירת שינוי סביבתי בכל תחומי החיים: כלכלה, חברה, תכנון, טיפול באשפה, אנרגיה, בניה ירוקה ועוד. תוך מימוש הרעיון של סביבה בריאה וחסכון כלכלי.  

מבנה הקורס: 10 מפגשים, כל מפגש שלוש שעות. בנוסף, יינתן ליווי אישי למשתתפים בפרויקטים שיבחרו.

קורס זה יכול להוות נקודת קפיצה משמעותית למי שמעוניין לקדם את רעיון הקיימות בקהילתו או במקום העבודה שלו. כמו כן עשוי הקורס להוות נקודת ציון בחיי הישוב או הארגון ולשלב את נושא הקיימות הלכה למעשה.

מעביר את המפגשים – עמיעד לפידות – פעיל סביבה ותיק ועתיר ניסיון, מייסד עמותת ארץ כרמל, מחולל מהפיכת הפרדת הפסולת, מייסד הקואליציה לבריאות הציבור, מומחה לקומפוסט, לבניה ירוקה, לטיפול בפסולת ומחזור, לגינון בר קיימא ועוד. רס"ן במיל', בוגר הטכניון בהצטיינות, זוכה פרס הגלובוס הירוק ופרס השר להגנת הסביבה, מוביל מיזמי סביבה בכל הארץ. ביתו הוגדר בית המגורים הירוק בישראל עמיעד הוגדר כאחד ממאה האנשים מעוררי ההשראה בישראל.בשנת 2017 זכה בתואר Gifted Cithzen הבין לאומי.

עלות מסובסדת: 200 ₪ בלבד לכל הקורס. להרשמה: 04-8547022 אגף קשרי קהילה

גינה קהילתית תאנה

נושא היוזמה:הבניין הירוק- גינת התאנה, רחוב אצל 25

מס הפעילים המשתתפים ביוזמה:20

מבין הפעילים: עמיעד לפידות נטלי ואיציק בכורשוילי,  איציק רוסו, בת ציון מנשה ושאר תושבי רחוב אצל

הרעיון הוא ליצור מודל של בניין ירוק שמייצר לעצמו מים, אנרגיה ומזון כל זאת תוך העצמת הקהילה והעברת ידע לתושבים בציבור רחב על ידי הפרדת פסולת במקור ומחזור כל הפסולת האורגנית בתחומי הבניין, מודל לגידול מזון בעיר ,מודל לשמירה על הניקיון – לקיחת אחריות על הפסולת היא דוגמא להתייחסות עם הסביבה, יצירת מודל של מערכות ייצור עצמי של אנרגיה, מים ומזון. אנרגיה: מפנלים סולארים, מפסולת ומרוח. מים: במערכות שמוציאות את הלחות מהאוויר ומפיקות מים. גידול מזון: ירקות בבתים ובגינה המשותפת, גידול פירות מעצי פרי שיינטעו ברחבי השכונה, יצירת מודל של ייער עירוני – ברחבי השכונה לזרוע ולשתול עצי יער כמו אלונים, חרובים ואלות. הרעיון הוא לייצר מרחבים מוצלים ומיוערים בכל מקום שרק ניתן.

קול קורא נוסף יצא בשנת תשפ"ב

בדוק גם

קרדיט: זמן כרמל

טירת כרמל: פועל בניין נפל לבור

חדשות טירת כרמל

נגישות