צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות
צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות

עוצמת הבריאות של הצפון

13 מכונים, 90 רופאים מומחים ו-140 יועצים ומטפלים. הכירו את מרכז המומחים של מכבי בחיפה המעניק מענה מתקדם ומקצועי במגוון רחב של תחומים תחת קורת גג אחת

מרכז המומחים של מכבי בצפון, הממוקם בגרנד קניון-חיפה, הוא מרכז רפואי חדשני המאפשר לחברי מכבי לקבוע תור למגוון מומחים ואנשי מקצוע במקום אחד. הודות למגוון הרחב של אנשי הצוות, המומחים והטיפולים –לקבל את כל שירותי הבריאות תחת קורת גג אחת. במרכז המומחים של מכבי – 13 מכונים שונים המאובזרים במכשור ובציוד רפואי מהמתקדמים ביותר וכן עשרות רופאים מומחים מהמובילים בארץ. 

כך לדוגמא, במכון הלב ניתן למצוא מגוון רחב של בדיקות החל ממבחני מאמץ, פענוח, אקו לב ילדים ומבוגרים, אקו במאמץ ועוד. כל אלה ניתנים בליווי וייעוץ קרדיולוגי על ידי צוות מומחים לילדים ולמבוגרים המסייע לאתר, לטפל ולשקם בעיות לב. 

במכון סוכרת פועל צוות מגוון ומקצועי המעניק למטופלים עם סוכרת ייעוץ וטיפול וכן כלים וידע לניהול עצמי של המחלה. "כל מטופל מקבל תוכנית טיפולית מותאמת עם הדרכה ומעקב צמודים במטרה להגיע ליעדי האיזון. הצוות שלנו מיומן מאוד בעבודה עם משאבות אינסולין וטכנולוגיות חדשות בסוכרת"-משתף ד"ר עפיף נח'לה, מומחה לרפואה פנימית ואנדוקרינולוגיה ומנהל מכון הסוכרת. 

במכון לבריאות האישה ניתן מענה רפואי מקיף בכל שלב בחייה של האישה הכולל ייעוץ טרום הריוני, מרפאת פריון, הריון בסיכון, מכון אולטרסאונד, יעוץ  גניקולוגי, מרפאת צוואר הרחם, מרפאה כירורגית, מרפאת  אורוגניקולוגיה, מרפאת  אנדומטריוזיס ומרפאת גיל המעבר. " במכון לבריאות האישה עובדים מיטב המומחים ברפואת הנשים. הצוות הרב מקצועי כולל גם אחיות מומחיות לתחומי הפעילות, טכנאיות אולטרסאונד נשים ודיאטניות. אנו גאים בצוות שלנו, שהמיומנות והמחויבות שלו מביא לשירות רפואי מקצועי זמין ואיכותי בכל שלבי מעגל חיי האישה" מסביר ד"ר ארי רייס מנהל מכון בריאות האישה של מכבי. 

עבור הילדים ניתן לקבל שירות במכון התפתחות הילד המורכב מצוות מטפלים ורופאים מומחים המטפל בקשיים התפתחותיים של אלפי ילדים בשנה ומשפר את איכות חייהם. וכן, מכון בריאות הנפש לילדים ולנוער המעניק מענה מגוון ומקצועי  לילדים ולנוער בגישה מותאמת גיל ועוסק באבחון, בטיפול ובייעוץ. "בנוסף לאבחון ומעקב פסיכיאטרי, מתקיימים במרפאה טיפולים ייחודיים בתחום בריאות הנפש לילדים הכוללים קבוצות טיפוליות במגוון שיטות כולל קבוצת הורים ילדים לגיל הרך וקבוצת מטבח טיפולי שמשלבת טיפול רגשי ותזונאי, בנוסף השקנו השנה טיפול פרטני חדשני ממוקד וקצר טווח  אשר נותן מענה ממוקד לילדים שסובלים מהפרעת חרדה, שמותאם במיוחד לתקופת הקורונה שגורמת להרבה ילדים לסבול ממצבי לחץ" מסבירה ד"ר אינה סימונוב, מנהלת תחום בריאות הנפש לילדים במחוז הצפון של מכבי. 

מכונים נוספים הנמצאים במרכז המומחים בגרנד קניון: המכון לטיפולי בית-המרכז את אלפי מטופלי הבית של מכבי בצפון, מכון לפיזיותרפיה, מכון עיניים, מכון ריפוי בעיסוק, מכון בריאטרי, מכון שמיעה ומרפאת הפרעות אכילה. " האחריות שלנו היא למצוא את המענה הטוב ביותר לכל מטופל, בין אם בטיפול תומך לטיפולים אחרים שהמטופל מקבל ובין אם בטיפול ממוקד בגורמי המחלה. אנו מחויבים לשירות הטוב ביותר עבור הקהילה והמטופלים שלנו לקידום רפואה משולבת ברמה הגבוהה ביותר, עם אחריות, מקצועיות ורגישות לאדם ולסביבה." סיכמה ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי

בדוק גם

צילום: דוברות משטרת ישראל

המשטרה סיכלה הלילה מסיבת טבע שתוכננה בשטח אש צפונית לכרם מהר״ל

חדשות טירת כרמל

נגישות