אבי עמר | צילום: דוברות משטרת ישראל
אבי עמר | צילום: דוברות משטרת ישראל

טירת כרמל: תחנת המשטרה המקומית נבחרה כתחנה מצטיינת

אמש קיימה המשטרה טקס יחידות מצטיינות לשנת העבודה 2020, במטרה להוקיר את פועלן למען הציבור ולהמשיך לטפח ולעודד מצוינות ארגונית.
היחידות המצטיינות נבחרו על סמך מגוון פרמטרים בתחום הלחימה בפשיעה ובטרור, השירות לאזרח, הישגים יחידתיים ובולטות תפקודית ברמה יוצאת דופן.

הטקס נערך במעמד השר לבטחון הפנים, עומר בר לב, מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב (קובי) שבתאי, סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ומפקדי היחידות המצטיינות.

השר לבט״פ עומר בר לב אמר: ״התכנסנו היום להצדיע לצועדים לפני המחנה – לאלה שבחרו לעמוד בראש ולהוביל.
הצלחה היא לא המפתח לאושר; אושר הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה תהיה מאושר.
מצוינות היא תוצאה של שאיפה, של מאמץ כן, כיוון חכם, ביצוע מיומן וחזון לראות הזדמנות במקומות שאחרים רואים מכשול. מצטיינים לא מקטרים, הם מתקנים.
בשם אזרחי ישראל, אני מודה לכם, מקרב לב, על ההצטיינות, על ההקרבה, על המקצועיות, על הדוגמה והמופת שאתם משמשים לכולנו. עלו והצליחו״

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי אמר:
"בארגון שחותר למצוינות, בודק עצמו יום יום כיצד ניתן להשתפר, מעלה את הרף שוב ושוב, ולא מסתפק בשימור הקיים, לא קל להיות יחידה נבדלת ומצטיינת. היחידה נדרשת להיות עוד מדרגה מעל כולם. לזהות לפני כולם את ההזדמנות בכל תהליך, תפיסה, או טכנולוגיה חדשה ולמנף אותם להצלחה.

כל יחידה שנבחרה היום כמצטיינת,
מביאה לידי ביטוי בעשייתה מצוינות מבצעית וערכית. היחידות שנבחרו שמו דגש לא רק על השגת המטרה, אלא גם על האופן שבו היא מושגת: מידת היצירתיות והחדשנות, אופן גיוס השותפים (פנימיים וחיצוניים) ואיכות התהליך.

מפקדי היחידות המצטיינות השכילו ליצור תנאים ואקלים יחידתי המעודדים ומצמיחים מצוינות- החל בשגרת יומה של היחידה,
וכלה בהשגת היעדים ועשייתה של היחידה.

מפקדי היחידות המצטיינות ידעו להוביל ולנווט את היחידות פיקודית וניהולית בין האתגרים המשתנים, ולהביא אותן עד הלום. הגם שלכל אחת מהיחידות המצטיינות סיפור משלה, הרוח המושתפת לכולן אחת, רוח של מקצועיות, אחריות וערבות הדדית, שמהווה השראה לאינסוף משימות ואתגרים.

אין ולא תהיה מצוינות יחידתית ללא סך כל עבודת השוטרים, הקצינים, הלוחמים והמתנדבים, שרואים בעבודה שלהם שליחות של ממש, ופועלים לא כדי לקבל הוקרה, אלא כדי לשרת את האזרח.

המשיכו במלאכת הקודש החשובה, המשיכו להביא גאווה וכבוד למשטרת ישראל ולעם ישראל, ושובו תמיד למשפחתכם בשלום.


פרס מפכ"ל משטרת ישראל, הוענק השנה ליחידות מערך DNA מז"פ, ימ"מ, ימ"ס ירושלים, סיירת תנועה ארצית ומחלקת הרפואה, כאות להוקרה על עבודה מאומצת, יוצאת מגדר הרגיל, נחישות יוצאת דופן, תִחְכוּם, דבֵקוּת בָּמשימה, שיתוף פעולה הדוק בין מערכים וּבְעִיקָר מקצוענות ברמה הגבוהה ביותר.
היחידות המצטיינות שנבחרו פעלו בשנה החולפת כל אחת בתחום עיסוקה לטיפול אינטנסיבי בזירות מורכבות, בצל נגיף הקורונה, תוך התמודדות עם ארועים לא פשוטים בהתמדה ודבקות במשימה.

תחנות המשטרה:
תחנות המשטרה הן אבן הבסיס של המשטרה ושוטרי התחנות הם אלו שבאים במגע ישיר ויומיומי עם האזרח. ברחבי הארץ פרוסים עשרות תחנות משטרה – מדן ועד אילת, הנותנות מגוון שירותי משטרה לאזרחי המדינה. לאחר סינון קפדני נבחרו שבע תחנות מצטיינות, אחת מכל מחוז, זאת לאור הישגים והצטיינות שהפגינו בשנה החולפת: תחנת באר שבע (מחוז דרום), תחנת טירת הכרמל (מחוז חוף), תחנת שפט (מחוז ירושלים), תחנת לוד (מחוז מרכז), תחנת עפולה (מחוז צפון), תחנת שכונות (מחוז ת"א) ותחנת מודיעין עילית (מחוז ש"י).

יחידות משמר הגבול:
בחיל משמר הגבול של משטרת ישראל, פועלים כ-7500 לוחמים ולוחמות לצד אלפי מתנדבים ומתנדבות ומערך מילואים. לוחמי ולוחמות מג"ב פועלים בכל רחבי הארץ, נלחמים בטרור, מתמודדים עם הפרות סדר ונלחמים בפשיעה החקלאית. משמר הגבול פועל יחד עם יחידות המשטרה השונות נגד הפשיעה על כל גווניה. בשנה החולפת יחידות משמר הגבול תרמו תרומה משמעותית להישגי הארגון והשגת יעדיו, ושלוש יחידות מג"ב זכו לקבל השנה אות הצטיינות על פועלן: יחידת כפרית גליל של מג"ב צפון, יחידת סמ"ג 7 של מג"ב מרכז ופלוגת מ"א של מג"ב איו"ש.

יחידות התנועה:
בחזית המאבק המתמשך בקטל בכבישים, נמצאים שוטרי התנועה של משטרת ישראל, המבצעים מדי יום בכבישי ישראל פעילות אכיפה, מניעה, הסברה והכוונת התנועה, למען שלומם וביטחונם של כל משתמשי הדרך. שוטרי התנועה הפרוסים בכבישי ישראל, נעזרים באמצעים מגוונים בפעילות האכיפה, ופועלים ביצירתיות, בנחישות ובהתמדה במטרה להציל חיים. השנה נבחרה יחידת ימת"א ערבה לקבל אות הצטיינות על פועלה.

היחידות המרכזיות (ימ"ר):
היחידות המרכזיות של משטרת ישראל נלחמות בפשיעה החמורה, בארגוני הפשע, בכנופיות, באמל"ח הלא חוקי ועוד. יחידות אלו פועלות במגוון שיטות ואמצעים ופרושות ברחבי הארץ. בקטגוריה זו נבחרה השנה היחידה המרכזית של מחוז דרום (ימ"ר נגב). בשנה החולפת בלטה היחידה בפענוח תיקי רצח מורכבים, פרשיות סחר באמל"ח והפעילה סוכנים בתחום האמל"ח והסמים. בפעילותה השפיעה ימ"ר נגב על מפת הפשע המאורגן בנגב ובכך תרמה תרומה עצומה להעלאת תחושת הביטחון האישי של תושבי האזור.

יחידות הסיור המיוחדות (יס"מ):
יחידות הסיור המיוחדות של משטרת ישראל, ניצבות בחזית ההתמודדות עם הפרות הסדר, הפשיעה החמורה, עבירות האלימות והמאבק בטרור. בקטגוריה זו נבחרו שתי יחידות לקבל אות הצטיינות על פועלן בשנה החולפת: יס"מ ירושלים ויס"מ נגב (מחוז דרום).

מוקדים ומרכזי שליטה:
המוקדים המחוזיים ומרכזי השליטה המשטרתיים מקבלים למעלה משמונה מיליון שיחות מדי שנה ונדרשים למענה מידי ומקצועי לכל אזרחי ישראל בכל ימות השנה ובכל שעות היממה. בקטגוריה זו נבחר משל"ט דרום, לאור הישגיו בתחום השירות לאזרח, הצבת השוטר במרכז העשייה, קיום הליכי פיקוח ובקרה, שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות, כשכל אלו הובילו לאיתורם של מאות חשודים במגוון אירועי פשיעה.

יחידות התביעה המשטרתית:
חטיבת התביעות של משטרת ישראל מטפלת במרבית מהתיקים הפליליים בישראל ומגישה את רוב כתבי האישום נגד חשודים בפלילים. התביעה המשטרתית מטפלת בכלל העבירות המשפיעות על תחושת הביטחון בהליך פלילי או באמצעות הסדר מותנה והיא הרגל המסיימת לתהליך מקצועי שעשוי להתחיל בקריאת 100, פעילות משטרתית יזומה או תלונה במשטרה. בקטגוריה זו נבחרה יחידת תביעות הסדר מותנה שאמונה על הטיפול בהליכים לפני משפט, המאפשרים להימנע מלהעמיד אדם לדין פלילי, לפי קריטריונים אובייקטיביים ובתנאים מסוימים ומוגדרים מראש. מדובר בחלופה להליך הפלילי הקלאסי ויתרונותיה – הן לָפְּרָט הן לקהילה כולה- רבים.
יחידת הסדר מותנה היתה שותפה למאבק הלאומי בנגיף הקורונה, ובכלל זה עסקה בבניית מערכת דו"חות מינהליים, בהדרכת קציני האג"מ המחוזיים, וביצירת ממשקי עבודה עם מינהלת הקורונה. היחידה אף התוותה את מדיניות הענישה בעבירות אלו ובמהלך שנת 2020 טיפלה בכ- 73,000 פניות קורונה.

בדוק גם

טירת כרמל | צילום: זמן כרמל

קורונה בטירת כרמל: ירידה במספר המאומתים

חדשות טירת כרמל

נגישות