אורי צורף | צילום: זמן כרמל
אורי צורף | צילום: זמן כרמל

"אילו קירות בנייני העיר היו יכולים לדבר אתם לא מבינים אילו סודות היו שם"

מרבית תושבי טירת כרמל מכירים את מערכת היחסים המופלאה בין שמעון נגולה ז״ל לחברו אורי צורף. חברות שהחלה עוד משנת 1967 ולמשך 52 שנה הייתה מושתתת על אהבותיהם המשותפות: הכדורגל (עם קריצה לקבוצה הירוקה מהכרמל) והזמר אבי טולדנו. מוזיקה ומכבי חיפה, מכבי חיפה ומוזיקה.
לאחרונה כתב, הלחין ושר אורי שיר לכבודו של שמעון נגולה ז״ל ביחד עם תום, ביתו של האחרון. שיר בו הם מבטאים את אהבתם אחד לשני, אהבת אחים אמיתית.

"אם קירות בנייני העיר היו יכולים לפתוח את הפה אתם לא מבינים איזה סודות היו שם", אמר לזמן כרמל, אורי צורף במשרדו הממוקם בקניון העירוני, "אבי טולדנו לא שמע את השירים שלו כל כך הרבה כמונו. כל שיחת טלפון בינינו הייתה מתחילה כשאנחנו שרים זה לזה את המילים הראשונות של השיר לה בוהם (״אני שר על דברים אשר בני ה-20 לעולם לא יבינו״) ורק אז מתחילים לדבר".

"כ-8 חודשים לאחר ששמעון הלך לעולמו בנסיבות טרגיות, שיחקתי בתיאטרון הקהילתי והעלנו הצגה בשם I like mike. ביקשתי וקיבלתי אישור מקובי הזז ותומר רוסו לומר כמה מילים לזכרו, ואז גם שרתי ביחד עם הקהל את השיר לה בוהם ולאחר מכן את השיר יפו. היה ערב מרגש כשהמשפחה של שמעון בקהל. אחרי שנה לערך כתבתי שיר מקורי עם מילים ומנגינה שלי. שלחתי לטום ביתו וביקשתי שתוסיף בית משלה. למחרת היא שלחה לי את הגירסא. כל כך אהבתי את שמעון והשיר הוא בשבילו. תושבי טירת כרמל, אני מאמין ומקווה שיאהבו את השיר כמעט כמו שאני ושמעון אהבנו אחד את השני".

בדוק גם

מתחם הרצל | הדמיה: משרד אדריכלים גיורא גור בע”מ

אושרה להפקדה תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה בטירת כרמל

חדשות טירת כרמל

נגישות