צילום: זמן כרמל
צילום: זמן כרמל

עיריית טירת כרמל מבקשת להוציא צו המורה כי הבניין ברחוב ש"י עגנון 11 אינו ראוי למגורים

מעיריית טירת כרמל נמסר הערב כי בעקבות קריאה שנפתחה היום (ראשון) במוקד העירוני של דיירי בניין ברחוב ש"י עגנון 11 בטירת כרמל, שהתריעה על סדקים חמורים בעמודי הבניין וחתיכות טיח גדולות שנופלות לחצר החיצונית של הבניין, הוזעקה למקום מהנדסת העיר לנה אוסטר, ביחד עם צוות מהנדסים ממחלקת ההנדסה.

לאחר בדיקה ראשונית של אנשי המקצוע העירוניים, החליט מנכ"ל העירייה אבישי כהן, לפנות את דיירי הבניין עד להגעת קונסטרוקטור שיבדוק את עמודי הבניין ויתן חוות דעת מקצועית.

הקונסטרוקטור משה מויאל ממשרד המהנדסים משה פאר, בדק את הבניין וקבע כי יש לבצע לאלתר חיזוקים לעמודים התומכים של הבניין ועד לביצוע החיזוקים, יש להוציא צו פינוי ליושבי לדיירי הבניין.

לאור מסקנות הבדיקה של הקונסטרוקטור משה מויאל, כינס ראש העיר אריה טל בלשכתו ישיבת חירום שבה נכחו בכירי העירייה לצורך קבלת החלטות.

במהלך הישיבה ולאחר שנדון המצב לאשורו על כל היבטיו המקצועיים והאנושיים, התקבלו מספר החלטות ואלה הן:

1) יש להוציא צו המורה כי הבניין ברחוב ש"י עגנון 11 אינו ראוי למגורים עד לחיזוק כל עמודי הבניין על פי ההמלצה של הקונסטרוקטור משה מויאל.

2) העירייה תיתן לתושבים ארכה של שמונה עשרה שעות לצורך פינוי חפצים יקרי ערך וחשובים מהדירה. הארכה תחל היום (ראשון) בשעה 18:00 ותימשך עד מחר (שני) בשעה 12:00.

3) העירייה תפתח מרכז פינוי לקליטת דיירים שאין להם יכולת להתפנות לקרובי משפחה.

4) המחלקה לשירותים חברתיים תתן מענה לכל צרכיהם של מטופלי הרווחה הגרים בבניין ברחוב ש"י עגנון 11.

5) מנכ"ל העירייה אבישי כהן יקיים מחר (שני) פגישה עם נציגי הדיירים בבניין ברחוב ש"י עגנון 11 לצורך מתן סיוע באיתור קבלן לביצוע עבודות החיזוקים.

6) העירייה תעמוד לצד הדיירים ברגעים הקשים שלהם ותסייע להם ככל שיאפשר לה החוק.

בדוק גם

קרדיט: זמן כרמל

טירת כרמל: בן 17 נפצע בתאונה בכניסה הדרומית

חדשות טירת כרמל

נגישות