צילום: זמן כרמל
צילום: זמן כרמל

המבנה המסוכן בש"י עגנון: העירייה תוציא מכתבי התראה לדיירים

עיריית טירת כרמל תוציא מכתבי התראה לבעלי הדירות שטרם פונו מהבניין ברחוב ש”י עגנון, לפני פניה לבית המשפט על מנת שיחייב את הדיירים שטרם התפנו לעזוב את בתיהם.

כזכור, בשבוע שעבר הונחו הדיירים להתנות מהמבנה שהוגדר כבלתי ראוי למגורים, בשל סכנת קריסה, אלא שאחדים מהם סירבו להתפנות. היום (ראשון) נפגש מנכ”ל העירייה, אבישי כהן עם נציגי הדיירים והביע בפניהם את דאגתו מהתופעה. כהן הדגיש, כי העירייה ממשיכה במאמצי הסיוע במציאת פתרון, שיבטיח את בטיחות הבניין כדי לאפשר את חזרתם של הדיירים לבתיהם.

נציגי הדיירים הציגו מצדם למנכ”ל העירייה פתרונות שעליהם סיכמו, כאשר המרכזי שבהם הוא תוכנית פינוי-בינוי שהציע להם קבלן אזורי. כהן הודיע לנציגי הדיירים, שהעירייה תעמיד לרשותם את כל הכלים שמאפשר לה החוק על מנת להגיע לפתרון טוב ומהיר שייתר את צו המסוכנות שהוצא לבניין על ידי מהנדסת העיר. 

לאחר השיחה עם נציגי הדיירים כינס מנכ”ל העירייה את צוות הטיפול, לצורך עדכון וקבלת החלטות, ולאחר דיון עמוק ויסודי הוחלט לפעול קודם כל לטובת בטיחותם של דיירי הבניין המסוכן. בעקבות זאת הונחה נציג המחלקה המשפטית להכין מכתבי התראה לבעלי הדירות ולחברות המשכנות. במקביל, מחלקת ההנדסה העירונית הונחתה להמשיך ולרכז נתונים שיסייעו לנציגי הדיירים לקבל אומדן על העלויות הכספיות הנדרשות לתיקון עמודי התמיכה. נציג השיטור העירוני הונחה להמשיך ולהגביר את הסיורים בסביבת הבניין המסוכן, זאת כדי לשמור על רכושם של המפונים.

בדוק גם

קרדיט: זמן כרמל

טירת כרמל: בן 17 נפצע בתאונה בכניסה הדרומית

חדשות טירת כרמל

נגישות