צילום- יח"צ לימור כרסנטי
צילום- יח"צ לימור כרסנטי

קצב חיים חדש בטירת כרמל

פרויקט התחדשות עירונית בטירת כרמל "קליקה" מציג סטנדרט בנייה חדשני המותאם למשפחות, בלבה של העיר. עו"ד שיר הספרי, ממתגת הערים והנדל"ן האחראית על שיווק ומיתוג הפרויקט מדווחת

טירת כרמל משנה את פניה ונמצאת בשנים האחרונות במגמת התחדשות, פיתוח ושגשוג בכל התחומים: מגורים, מסחר, תעסוקה, טבע ותיירות.

לעיר הממוקמת בין הקירבה למרכז וצפונה לחיפה, קיים פוטנציאל תיירותי אדיר ושטחי מסחר ותעשייה נרחבים.

בימים אלה, מוקם פרויקט הכלניות 22 ,טירת כרמל – פרוייקט פינוי בינוי של NEW:REאותו תכנן האדריכל צחי וזאנה, הכולל שני בנייני מגורים הנישאים לגובה תמיר של 17-16 קומות, בעיצוב חדשני בצבעים של לבן ושחור המדגישים בצבעם את עתידנות העיצוב והחדשנות המתפתחת בטירת הכרמל.

בכל קומה ארבע דירות, עם תמהיל מגוון של 3 ,4 ,5 ו-6 חד׳ כשבכל בנין פנטהאוזים מפוארים.

מפרט הדירות עדכני, שופע ומרשים. מתחם הבניינים שטוף בצמחיה ואיזור פארק נחל גלים הגובל משופע בטבע ירוק ומרנין וצופה אל הים.

צמד בנייני המגורים נבנה בסטנדרט בניה גבוה וחדשני, כשלכל דירה תכנון ייחודי המותאם לצרכי המשפחה, תוך הקפדה על שילוב חומרי גמר איכותיים, יצירת חללי אירוח ומגורים מרווחים.

יש לציין שתכנית המתאר החדשה של העיר מציעה שילוב של רצועת החוף והרי הכרמל כמרכיב חשוב במרקם הפעילות הכלכלי והתיירותי של העיר. כמו כן מציגה התכנית רחובות עירוניים עם שימושים מעורבים, מרכז העיר הישן מתוכנן להתחדש, עם שוק מקורה ומתחם מסעדות, וכבר מתוכננים כ-2.4 מיליון מ״ר לתעסוקה, מסחר, תעשייה עתירת ידע, רגילה וזעירה.

טירת הכרמל ממוקמת דרומית לחיפה, על מורדות הר הכרמל, בסמוך לכביש 4 ,הכביש הישן מחיפה לתל אביב, כביש החוף, מנהרות הכרמל, בנגישות לעורקי תנועה ראשיים

המחברים את טירת הכרמל למרכז העניינים.

המיקום האטרקטיבי של פרויקט קליקה מאפשר להגיע לשלל מרכזי התעסוקה והבילוי בקלות ובמהירות, ביניהם, אזורי התעסוקה: מת״ם, יכין ומרכזי בילוי ותרבות בכללם, קניון חיפה, מרכז הקונגרסים וכו׳.

בימים אלה יותר ויותר אוכלוסיות של משפחות צעירות מתמקמות בעיר כאשר ראשות העיר שמה דגש על ידע, מיומנויות ומצויינות בתחום החינוך, ערכים החרוטים על דגלה וחזונה של העיר.

העיר נושאת פרסי הוקרה בתחום החינוך, הקימה בין היתר את המרכז המשמעותי והמוביל בישראל לגיל הרך "מרכז הפעו"ט": המרכז רחב הידיים מיועד להורים ולפעוטות החל מלידתם, השנה עתיד להיפתח הגן

המונטסורי בקרבת הפרויקט מהבודדים בארץ, כמו כן צפוי להיפתח תיכון חיל האוירותיכון נוסף לאומניות ועוד פרויקטים רבים מיושמים לאורך השנה בתחומי החינוך.

נכון להיום, על פי התכניות המאושרות, קיימת הבחנה בין ייעודי הקרקע השונים באזורי התעסוקה בעיר;  תעשייה עתירת ידע, תעשיה רגילה, תעשייה זעירה, מלאכה, מסחר והשילובים ביניהם.

תחזית הביקוש האפשרית לתעסוקה הנגזרת בעיר מצפי אוכלוסייה של כ-73 אלף תושבים, מניחה ביקוש כולל בעתיד של כ-1.5 מיליון מ"ר לתעשייה ותעסוקה.

החברה האחראית על פרויקט פינוי בינוי קליקה היא חברת עמרם את נידם התחדשות עירונית בע"מ או בשמה המסחרי NEW:RE – מחברות הייזום והביצוע המובילות בישראל, המתמחה בהקמת פרויקטים למגורים, מתחמי מסחר ובתי יוקרה בכל רחבי הארץ.

לסיכום, פרויקט קליקה בטירת כרמל הוא הזדמנות חדשה למשפחות להגשים חלום, בסביבת המגורים המוכרת, אך במציאות חדשה, מתפתחת ומתקדמת.

זוהי ההזדמנות ליהנות מחיים מלאי קצב וקידמה בפרויקט חדשני, עשיר ומודרני, כל זאת לצד טבע שופע ומשכר.

מאת עו"ד שיר הספרי- ממתגת ערים ונדל"ן

בדוק גם

ניידת משטרה | צילום: זמן כרמל

בעקבות שמיעת ירי אתמול בטירת כרמל: פקחי העיריה תפסו אמש תושב המקום בחשד שביצע ירי כאשר אין נזק ואין נפגעים

חדשות טירת כרמל

נגישות